Obudowa gazowa – ważny element instalacji

Niejednokrotnie słyszy się w mediach o tragediach związanych z wybuchem gazu w mieszkaniu. Przyczyną bywa często nieprawidłowo wykonana instalacja gazowa. Warunki techniczne oraz zasady prawidłowego montażu tej instalacji określają przepisy prawa budowlanego.

Najważniejsze zasady, które powinna spełniać instalacja gazowa.

Przede wszystkim powinny być zachowane wszystkie wymogi bezpiecznego przyłącza gazu, co wiąże się z zastosowaniem odpowiednich rur polietylenowych, ułożeniem ich pod ziemią i podłączenie do sieci gazowej. Przewód gazowy musi zostać doprowadzony do skrzynki gazowej, w której umieszcza się również gazomierz, reduktor ciśnienia oraz zawór główny. Bardzo ważną rolę pełni zawór gazowy, ponieważ służy on do odcinania dopływu gazu do instalacji odbiorczej.

Jakie powinny być prawidłowe obudowy gazowe (skrzynki)?

Obudowy gazowe powinny być przede wszystkim zrobione z materiału niepalnego. Umieszcza się je na ścianie budynku albo w jej wnęce. Można też ulokować je na ogrodzeniu, ale w odległości nie większej niż 10 m od domu. Dostęp do niech nie powinien sprawiać trudności, co jest ważne w razie niebezpieczeństwa. Jednocześnie jednak trzeba je zabezpieczać przed osobami nieupoważnionymi.

http://www.jobimet.pl/oferta/obudowy-gazowe/obudowy-aluminiowe/

Jobimet – Obudowy gazowe, skrzynki elektryczne
Usługowa 15/1
Zaścianki
15-521
857402299

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *